A jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"

  Arkivi për December, 2009

  12 30 2009

  rubiks cube

  Këtë vit për Krishtlindje, në mes të zakonshme çorape dhe të brendshme që nëna ime, unë do të thotë Santa, gjithmonë surpriza mua me, kam marrë një keychain e mesme e vogël .

  Tani personalisht, unë kam urryer gjithmonë këto gjëra. Unë kurrë nuk mund të kuptoj gjë damn jashtë dhe shumë e shumë i dha dorë në duke u përpjekur një herë unë u kthye 9 dhe u ngula në transformatorëve dhe GI Joe-së.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Kujdes kukull MASTER

  Author: Jay Cataldo
  12 20 2009

  puppet master

  Disa ekspertë besojnë se 99% e sjelljes tonë është thjesht rezultat i përgjigjeve të kushtëzuara që ne kemi pak ose aspak kontroll mbi.

  Personalisht, unë nuk jam i sigurt nëse unë si implikimet e kësaj deklarate.

  Unë do të thotë, ne të gjithë kemi disa reagime gju hov këtu dhe atje, por për pjesën më të madhe, ne jemi logjike, krijesa racionale që vënë një shumë e mendimit në vendimet dhe veprimet tona.

  A nuk jemi ne?

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  12 13 2009

  tigersgirls

  Si skandali Tiger Woods vazhdon të mbledhur vëmendjen, disa njerëz më kanë pyetur se si unë do të shkoj në lidhje me stërvitje atë sikur të ishte klienti im. Si një trajner marrëdhënie që e specializuar në breakups, këtu është ajo që unë do të them këtë Tiger cheating ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  reaper

  Kam pasur një seancë stërvitje interesant ditë të tjera që unë do të doja të ju tregojë për. Klienti im (ne do të thërrasë atë Steve) është një detar i cili u kthye në shtëpi nga Iraku më parë gjatë vitit. Ndërsa jashtë shtetit, një nga miqtë e tij më të mira u bë i paralizuar nga një plumb qorr. Në pamundësi për t'u marrë me dhimbje emocionale, ai përfundoi kryerjen e vetëvrasjes.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »