Jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"

  Një Doza ditore e frymëzim


  Disa netë më parë, kam pasur kënaqësinë të kaluar kohë me një ish klient i cili ishte kthyer në qytet për disa ditë. Historia Leslie është shumë e shquar dhe unë do të doja të ndajnë atë me shpresë se do të motivojnë dhe frymëzojnë ju.

  Mbrapa kur ajo erdhi tek unë, Leslie ishte duke luftuar përmes miqësisë së saj në një spital të NYC. Hazing përditshme, politika dhe të gjatë, orë brutale mori një taksë të rëndë në energjinë e saj dhe të vetë-besimit. Por për të bërë gjërat më keq, Leslie varfëri nuk kishte një problem edhe më të mëdha.

  Edhe pse ajo është një grua e shkëlqyer, për shkak të mungesës së saj të aftësive të forta duke marrë provë, Leslie dështuar provimi i saj përfundimtar (ekuivalenti i provimin e jurisprudencës për kirurgët) tri herë në një rresht. Si rezultat, ajo ishte përballur me një dilemë të madhe: në qoftë se ajo nuk ka kaluar nga dalin të përpiqet, ajo nuk do të jetë në gjendje të diplomuar që do të lënë të saj të ngarkuar me borxh masiv nga kreditë e saj studentore dhe asnjë mënyrë për të paguar të tyre. Eshtë e panevojshme të thuhet, ajo ishte një anije e mbytur emocional.

  Dilema Leslie provuar të jetë një rast i vështirë për mua, sepse, në atë kohë, ajo nuk besonte se ishte e mundur për të kaluar testin e saj me vetëm gjashtë javë të kohës prep (shumica e studentëve kanë nevojë për gjashtë muaj të studimit të drejtë për të marrë një notë kaluese) . Pra, ne menjëherë shkoi për të punuar ndërtimin e besimin e saj, allaying dyshimet e saj, harton një rutinë studim që ka punuar me orar i ethshëm e saj dhe duke u siguruar që ajo kishte mënyra për të menaxhuar gjendjen e saj emocionale sa herë që ajo përjetoi periudhave të shkurtra të frikës, trullos apo shprese.

  Fast përpara gjashtë javë më vonë dhe unë jam krenar të them se Leslie aced testin e saj dhe përfundoi deri klasat e saj përfundimtar pa probleme. Dhe tani që vjen deri në dy vjet që nga viti arritjen e saj të mëdha, i fundit është se praktika e saj private është e begatë dhe ajo është e angazhuar për t'u martuar në verë. Rruga për të shkuar Leslie! Dëgjimi këtë lajm të madh kishte me shndritura si një prind krenar dhe unë nuk mund të presim për të ndarë historinë me komunitetin tim.

  Unë jam duke shpresuar se lufta Leslie do të ju frymëzojnë për të besuar në veten tuaj dhe të kuptojë se për aq kohë sa nuk ka kohë për orën, ka gjithmonë një shans për një rikthim. Asnjëherë mos të heqë dorë për veten, sepse ju do të jetë i habitur se çfarë lloj të fitoreve minutën e fundit ju jeni të aftë për të tërhequr off. Suksesi Leslie është një kujtesë e madhe e madhështisë së brendshme në të gjithë ne vetëm duke pritur për të përgjuar në.

  Dhe vetëm për të bëj faktori frymëzimit një pikë pak, unë kam vendosur për të ndarë disa histori shumë të suksesshme të cilat kanë transpired gjatë gjashtë muajve të fundit. Tani mbani në mend se një klient nuk ka për të bërë një kirurg i suksesshëm si Leslie të jenë të denjë të përmendet. Kushdo që kapërcen një sfidë personale, pa marrë parasysh sa e vogël, është një sukses në librin tim. Arsyetimi im për këtë është e thjeshtë: sekreti i suksesit të madh në jetë është për të mbajtur ndërtesën në sukseset e vogla një kohë të pacaktuar. Kështu që të shkojnë të marrë se hapi i parë (pa marrë parasysh sa e vogël) dhe për të mbajtur lëvizur përpara.

  Pra, këtu janë disa individëve më të mahnitshme që të gjithë kanë shfaqur kurajo të pabesueshme, këmbëngulje dhe forcën e shpirtit. Unë jam tepër mirënjohës që të jetë pjesë e jetës së tyre.

  (Disa emra janë ndryshuar për arsye të privatësisë)

  Todd, i cili ka një histori për të qenë të përfshirë në marrëdhënie abuzive, ka gjetur më në fund një partner i cili trajton atë me dashuri dhe respekt.

  John ka rritje të jashtëzakonshme besimin e tij pas duke kaluar në një punë të re të shitjes dhe është rritur pagën e tij prej mbi $ 40k.

  Chris është gjetur veten shumë më të qetë, të qetë dhe të sigurt rreth grave ai është tërhequr për të.

  Teddy vënë në kushte kohën e tij të vjetër në maratonën NYC këtë vit nga mbi një orë, arriti të marrë depresionin e tij nën kontroll (ai nuk merr ilaqet kundër depresionit) dhe së fundi përfundoi vitin e tre e tij daton magji të thatë.

  Kathleen, i cili zhvilloi një fobi të kënduar në publik, kur ajo ishte e re, ishte në fund në gjendje për të kryer sërish para një turme për herë të parë në dhjetë vjet.

  Steven, i cili ka punuar për vite me rradhë redaktimi filma, më në fund është duke u shansin e tij për të drejtuar filmin e tij të parë me metrazh (e cila ka një buxhet tre milionë dollarësh).

  Rick ka tronditur më në fund off një humbje të rënda financiare që grimcuar atë plotësisht. Pas dy vjet e zemërimit kronike, turpit dhe depresioni, ai është tani në gjendje për të qeshur dhe të gëzojnë jetën përsëri.

  Trisha mësuar se si të menaxhojnë në mënyrë efektive ankthin e saj sociale, diplomuar në Fakultetin Juridik Columbia me nderime dhe të sigurojnë një punë pune në Kombet e Bashkuara.

  Max ishte në gjendje për të kapërcyer drojë e tij paralizuese dhe ACE intervista e tij për programin e doktoraturës në Universitetin Pepperdine ku ai aktualisht është duke punuar në doktoraturë e tij në psikologji.

  Kompania Justin është, Lux Naturals (gjë që e bën soaps shtëpi, locion dhe qirinj), është aktualisht # 1 banjo më e shitur e trup kompani e tërë Ushqim për rajonin verilindor. Ata janë në listë për të zgjeruar në shkallë kombëtare në vitin 2012.

  Lisa lë punën e saj si një instruktor Zumba për të ndjekur ëndrrën e saj për hapjen e një biznesi kek i vockël.

  Suzette ishte në gjendje të kon jashtë Zoloft saj (nën mbikëqyrjen e mjekut të saj), pas tre viteve të qenë e varur në mjekim.

  Len, një korporatave ekzekutiv të nivelit të lartë, është tani në gjendje për të fjetur gjatë natës për herë të parë në vite pa u mbështetur në ndihmat gjumë.

  Eddie fitoi ish-të dashurën e tij përsëri pas duke bërë çdo gabim të mundshëm para se të lexuar librin tim.

  Greg ishte në gjendje për të reduktuar TIC fytyrës e tij me rreth 90% dhe të ndërpresë ilaçet (nën mbikëqyrjen e mjekut të tij) ai ishte përdorur për t'i mbajtur ata nën kontroll.

  Biznesit të vogël ruben-së pothuajse i ka dyfishuar fitimet e saj këtë vit. Ruben ka përmbushur edhe ëndrrën e tij të të shkruarit, filmimin dhe starring në një film të shkurtër e cila u pranua në katër festivalet e filmit.

  Sam më në fund filloi marrëdhënien e tij të parë romantike në moshën 25 vjeçare.

  Carlos, një regjisor, ishte në gjendje për të kapërcyer sfidat e tij me të folurit publik dhe të flasë për punën e tij me besim, si në para një audience të madhe dhe, ndërsa duke u intervistuar në një nga stacionet më të mëdha radio në Amerikën e Jugut.

  Dhe së fundi, Rakela ishte në gjendje për të kon jashtë Prozac saj (nën mbikëqyrjen e mjekut të saj), pasi duke qenë i varur nga ilaçet për më shumë se 10 vjet.

  Edhe një herë, unë do të doja të shpreh se sa e mrekullueshme ajo është se ka coached këta individë të mahnitshme. Dua të falënderoj ata për të ndihmuar të provuar se metodat e mi stërvitje banesë nga të marrë rezultate dhe, më e rëndësishmja, për të frymëzuar ju për të hap deri në pjatë.

  -Jay

  PS Nëse nuk e keni kërkuar seancën tuaj të lirë stërvitje, se xhiruar me një e-mail dhe ne do të merrni ju të ngritur. Unë do të dua për ju që të jetë tregimi im i ardhshëm suksesi.

  Të jetë i shoqërueshëm, Share!

  2 Përgjigjet për të "A Daily dozë frymëzim"

  1. Francie Gliem Says:

   Unë jam i impresionuar, më duhet të them. Rrallë mund të vijnë të gjithë një blog që është në mënyrë të barabartë edukativ dhe të angazhohen, dhe më lejoni t'ju them, ju keni goditur gozhdë në kokë. Problemi është diçka që meshkujt dhe femrat nuk janë të mjaftueshme duke folur inteligjente rreth. Tani unë jam shumë i lumtur që kam ardhur të gjithë këtë në kërkimin tim për diçka lidhur me këtë.

  2. Malvolio Gheorghe Says:

   artikull i shkruar shumë mirë! falemnderit

  Lini një Përgjigju