A jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"
  01 30 2013

  Shumë nga klientët e mi kanë shprehur kundërshtime për "dredhuar atë deri sa ju të bëni atë." Më thoni gjëra të tilla si "Unë nuk dua të jenë të rreme" ose "Kam provuar atë, por unë vetëm ndjeva budalla." Përderisa këto shqetësime serioze, ata janë ende të tmerrshme justifikime për mos pajisjen veten me një të thjeshtë (dhe shumë të dobishme) mjet zhvillimi personal.

  Në këtë video TEDTalks, psikolog social Amy gomar shpjegon se si gjuha e trupit tonë mund të shpejt të ndryshojë nivelet tona të hormoneve, si dhe disponimi tonë. Kjo është jo vetëm interesante, por kjo konfirmon atë që unë kam qenë duke thënë se për vite. Check it out dhe pastaj të shkojnë të punojnë në tuaj "paraqet pushtet."

  -Jay  Një nga miqtë e mi kohët e fundit u kthye në mua për të treguar "merret me thashetheme Dog" me Cesar Millan dhe unë kam qenë i tëri menjëherë. Unë e kam mësuar një ton të shikuar këtë djalë në veprim dhe markë e tij të "psikologjisë qen" më ka ndihmuar të rehabilitojë Beagle nevrikosur vëllait tim i ri. Por si argëtim si ajo është për të ndryshuar sjelljen e një qeni kokëfortë, ishte realizimi se këto teknika të njëjta mund të zbatohet në marrëdhëniet romantike që çuan në të gjithë veshin të dhe lot në TiVo time.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »