A jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"
  05 6, 2012 u

  Kam ardhur të gjithë video-shaka shumë interesante në youtube që tregon një gjë e çuditshme interesante të natyrës njerëzore. Nuk është çudi që gratë janë shumë të ngjarë të jenë të tërhequr për "burra të statusit të lartë" (atletët profesionistë, aktorët, muzikantët, etj) dhe në mënyrë tipike do të kërcejnë në mundësinë për të courted nga një nga këta njerëz. Por a ka një mënyrë për ne njerëzit "normale" për të rrokullisje mbi këtë kaloni para-programuar dëshirë femër edhe pse ynë marrëveshje realiteti tv show ra nëpër të çara? Të mbajë leximin ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Dating Coach Hates Valentine's Day

  Nëse keni qenë në vijim e mia Rants dhe raves vitin e kaluar rreth kësaj kohe, atëherë ju jeni të vetëdijshëm se sa shumë unë nuk e pëlqejnë pseudo-pushime të njohur si ditën e Shën Valentinit. Sure, unë mund të shkoj në dhe mbi dhe përpunoj dhembje në bark e mia, por perspektiva ime nuk ka ndryshuar një grimë që nga viti i kaluar. Çfarë ka ndryshuar, megjithatë, është fakti se unë jam aktualisht në një marrëdhënie dhe e dashura ime nuk bën pikërisht të ndajnë ndjenjat e mia. Pra, është e sigurt të supozohet se sot ... sh * t është gati për të goditur tifoz.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Q & A: Unë u tradhëtua!

  Author: Jay Cataldo
  04 17 2010

  A keni qenë ndonjëherë i tradhtuar nga një ish? Hurts mjaft e keqe nuk e bën këtë?


  Lajm i mirë është, ka një mënyrë për të eliminuar dhimbjen e një tradhti dhe ajo nuk ka të bëjë meds apo vite të terapisë. Nëse ju dëshironi të mësoni se çfarë është, atëherë të mbajë leximin ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Pyetje: "Hi Jay. Unë mund të përdorni të vërtetë disa mjete për të ndihmuar në diktim llojet e grave që janë të interesuar të vërtetë në dashuri, miqësi e ngushtë dhe miqësi, në krahasim me ato që kanë një fuqi të orientuar apo sadist / qëndrim mazokiste ndaj seksin dhe intimitetin. Unë kam qenë i përfshirë me disa nga kjo e fundit (njëri prej të cilëve doli të ketë qenë një viktimë incest) dhe unë nuk dua të kalojnë nëpër këtë përvojë kurrë përsëri. Gjithashtu duket shumë gra të mësojnë për të parë vulnerabilitetin emocionale në njerëzit, si një shenjë e dobësisë për të shfrytëzuar dhe tallur.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  SingleEdition.com Intervista

  Author: Jay Cataldo
  03 28 2010

  Unë u intervistua kohët e fundit nga mrekullueshëm Sherri Langburt të SingleEdition.com. Kontrolloni atë që unë kam për të thënë në lidhje me marrjen përsipër ankth qasje, hooking deri pad tuaj bachelor dhe duke tërhequr veten nga vrima e zezë e "zonës mik."

  Edition Single Intervista  Duket Fushata Dita tim Anti-e Shën Valentinit ishte mjaft i suksesshëm. Nëse ju dëshironi të hidhni një sy në të dëmit, shikoni lidhjet më poshtë ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  valentines-day-sucks

  Unë kam disa lajme të mira për të gjithë ju urren atje. Si unë jam i sigurt se ju e dini nga leximi fundit time postim V-Day , unë jam në një mision të këtij viti për të shkatërruar këtë pseudo-festë një herë dhe për të gjithë.

  Kështu që këtu është një lajm i mirë ... ndonjëherë-aq-i bukur Mis Deanna Lorraine ( www.deannalorraine.com ) kohët e fundit kishte mua në shfaqje e saj për të shpjeguar vetëm pse unë urrej Ditën e Shën Valentinit aq shumë. Që çdo djalë në planet ka nevojë për të dëgjuar këtë, unë kam vendosur për të bërë regjistrimin në dispozicion (pa pagesë) për një kohë të kufizuar, kështu që plotësoni formularin më poshtë dhe shkarko podcast ndërsa është ende në dispozicion.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  NYC Dating Magjike Pjesa 2

  Author: Jay Cataldo
  01 12 2010

  (Nëse nuk e keni lexuar Pjesa 1 ende, ju lutem lexoni atë më parë para se të vazhdoni: NYC Dating Magjike Pjesa 1 )

  Ja ndarja e aventura tonë 3 ditë (Një falënderim i përzemërt për mikun tim të mirë Platoni për të ndihmuar mua sajojnë itinerarin):

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  NYC Dating Magjike Pjesa 1

  Author: Jay Cataldo
  01 11, 2010

  Sot, unë do të doja të përgjigjem një pyetje unë jam pyetur shpesh nga klientët e mi meshkuj.

  "Ok, Jay, ajo më në fund tha po. Pra, çfarë të bëj tani? "

  Aka: "Ajo mori mua tre muaj për të bindur të saj për të dalë me mua, por unë nuk kam dhënë se ku unë duhet të marrë atë. Çfarë bëni ju sugjeroj? "

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Në qoftë se ju ndiqni meje, eksitim, ju e dini se unë kam qenë përçart për tim mik tepër të talentuar Jessica dhe zërin e saj të bukur. Ajo më dha më të mirë të pranishëm Krishtlindjeve kam marrë ndonjëherë dhe kam kërkuar për të ndarë atë me ju djema.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  courtesy of Creative Commons

  Foto mirësjellje e Creative Commons

  Rreth një javë mbrapa, kam vënë një cicërimë në Twitter që mori të gjithë e të gjithë riled up. Unë do të pranoj se ajo ishte pak e diskutueshme, edhe për mua. Ajo lexoni:

  "Njerëzit më të frustruar Unë punoj me të, aq më shumë unë besoj se bien në dashuri është gabimi më i madh një njeri mund të bëjë në një marrëdhënie."

  Dhe sigurisht, të gjithë filluan freaking out. Ndërsa unë e kam marrë disa "Amen brotha" s, shumica e përgjigjeve (nga të dy burrave dhe grave) të akuzuar mua për të qenë "i çmendur", "cinik" dhe një gjithë-rreth varfër justifikim për një trajner marrëdhënie. lol Pretty qesharake në të vërtetë, por unë e kuptoj pse të gjithë ishte aq i mërzitur. Unë shpejt ndjekur me këtë: Lexo vazhdimin e këtij entry »  06 29 2009

  Kjo pjesë tjetër është një post mysafir nga bloger Andrew Kennedy ( http://ankank.blogspot.com ), autor i "Personaliteteve esenciale".

  Hi all,

  Ky blog është iniciuar nga takim trajneri Jay Cataldo (@ JayCataldo në eksitim). Jay ka bërë një gjë të madhe në ftuar të tjerët për të kontribuar në takim e tij blog. Ai ka qenë i ngrohtë dhe bujare me mua sidomos kur ne ndoshta nuk pajtohen se shumë për disa çështje, por për ata lexues të reja në blogun tim më lejoni të prezantoj veten time. Lexo vazhdimin e këtij entry »  Më shumë Bad Mënyrat Facebook

  Author: Jay Cataldo
  05 19 2009

  Kohët e fundit kam marrë për të parë një thyerje midis një burri dhe gruaja shpaloset në Facebook cilën luajtur jashtë si një opera sapuni mini. Çfarë e bëri atë veçanërisht interesant ishte fakti se djalë është një trajner përmirësim, shumë të ngjashme me atë Misterin djalë nga emisioni VH1 "Pickup Artist."

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Le të përballen me atë. Gratë janë krejtësisht të çmendur ... të paktën nga pikëpamja e një njeriu të parë. Çfarë djalë nuk do të bien dakord se është më e lehtë për të zgjidhur një kub Rubik-së në mes të një udhëtimi të acidit se sa për të deshifroj me vlerë edhe një fjali të vetme e të undertones që vijnë nga goja e një femre?

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Facebook Mënyrat

  Author: Jay Cataldo
  04 27 2009

  Gjithkush mund të përdorin një mësim në Facebook mirësjelljes.

  (Nëse ju pëlqen këtë video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj dhe video të reja publikohen dhe do të merrni edhe raportin tim të lirë "Push Button "si një dhuratë.)

  PS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!  Përvoja Vaynerchuk

  Author: Jay Cataldo
  04 10 2009

  Nëse ju ndodh që të jetë takim dikush i ri apo ju keni qenë me të njëjtën vajzë për vite, kjo është një ide e mirë për të thyer larg nga duke bërë të njëjtën vjetër mërzitshëm "datën sende" dhe herë pas here të prezantuar diçka të re dhe emocionuese në përzierje. Për të ndihmuar të marrë lëngje tuaj kreative rrjedhin, ky trajner takim është gonna të ndaj me ju një nga idetë e tij të preferuar data që përmban (atë që ai e konsideron të jetë) të tre komponentët më të rëndësishme të një datë të cilësisë:

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Një nga miqtë e mi kohët e fundit u kthye në mua për të treguar "merret me thashetheme Dog" me Cesar Millan dhe unë kam qenë i tëri menjëherë. Unë e kam mësuar një ton të shikuar këtë djalë në veprim dhe markë e tij të "psikologjisë qen" më ka ndihmuar të rehabilitojë Beagle nevrikosur vëllait tim i ri. Por si argëtim si ajo është për të ndryshuar sjelljen e një qeni kokëfortë, ishte realizimi se këto teknika të njëjta mund të zbatohet në marrëdhëniet romantike që çuan në të gjithë veshin të dhe lot në TiVo time.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Coaching Life? Thuaj Çfarë?

  Author: Jay Cataldo
  02 19 2009

  Pyetja e parë që unë jam pyetur kur njerëzit të gjetur se çfarë të bëj tingëllon diçka si kjo: " ? Hmm ... çfarë është që mbi të gjitha "Dhe përgjigja ime është gjithmonë e njëjtë:"? Sinqerisht ... Unë me të vërtetë nuk mund të ju them ".

  Do të jetë i pari që pranoj se unë nuk jam tipike tuaj . Unë jam askund në moshën pesëdhjetë vjeç, unë jam si politikisht jo korrekte si ju mund të merrni, dhe unë nuk u ftua të jetë një kokë duke folur në e fshehtë.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »