A jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"

  Happy Thanksgiving!

  Author: Jay Cataldo
  11 23 2012

  Për mua, fryma e Falenderimeve shkon shumë përtej "awesome! një off ditë nga puna! "

  Është një kohë reflektimi ... i kërkuar në jetën tuaj në një mënyrë të ndryshme.

  Për të paktën një ditë nga 365, them atë zë të vogël në kokën tuaj që është gjithmonë e whining për atë që ju nuk e keni dhe pse gjërat janë kaq të padrejtë të STFU ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Ndarja A Lumturia Vogël

  Author: Jay Cataldo
  01 15 2010

  Unë nuk jam një tifoz i coca-cola (ose sode në përgjithësi) me çdo mjet, por kjo është reklama shkëlqyer. Si mund të ju lidhë eksitim ekstreme për produktin tuaj apo shërbimit?  Në qoftë se ju ndiqni meje, eksitim, ju e dini se unë kam qenë përçart për tim mik tepër të talentuar Jessica dhe zërin e saj të bukur. Ajo më dha më të mirë të pranishëm Krishtlindjeve kam marrë ndonjëherë dhe kam kërkuar për të ndarë atë me ju djema.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  reaper

  Kam pasur një seancë stërvitje interesant ditë të tjera që unë do të doja të ju tregojë për. Klienti im (ne do të thërrasë atë Steve) është një detar i cili u kthye në shtëpi nga Iraku më parë gjatë vitit. Ndërsa jashtë shtetit, një nga miqtë e tij më të mira u bë i paralizuar nga një plumb qorr. Në pamundësi për t'u marrë me dhimbje emocionale, ai përfundoi kryerjen e vetëvrasjes.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  courtesy of Creative Commons

  Foto mirësjellje e Creative Commons

  Rreth një javë mbrapa, kam vënë një cicërimë në Twitter që mori të gjithë e të gjithë riled up. Unë do të pranoj se ajo ishte pak e diskutueshme, edhe për mua. Ajo lexoni:

  "Njerëzit më të frustruar Unë punoj me të, aq më shumë unë besoj se bien në dashuri është gabimi më i madh një njeri mund të bëjë në një marrëdhënie."

  Dhe sigurisht, të gjithë filluan freaking out. Ndërsa unë e kam marrë disa "Amen brotha" s, shumica e përgjigjeve (nga të dy burrave dhe grave) të akuzuar mua për të qenë "i çmendur", "cinik" dhe një gjithë-rreth varfër justifikim për një trajner marrëdhënie. lol Pretty qesharake në të vërtetë, por unë e kuptoj pse të gjithë ishte aq i mërzitur. Unë shpejt ndjekur me këtë: Lexo vazhdimin e këtij entry »  Le të përballen me atë. Gratë janë krejtësisht të çmendur ... të paktën nga pikëpamja e një njeriu të parë. Çfarë djalë nuk do të bien dakord se është më e lehtë për të zgjidhur një kub Rubik-së në mes të një udhëtimi të acidit se sa për të deshifroj me vlerë edhe një fjali të vetme e të undertones që vijnë nga goja e një femre?

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Facebook Mënyrat

  Author: Jay Cataldo
  04 27 2009

  Gjithkush mund të përdorin një mësim në Facebook mirësjelljes.

  (Nëse ju pëlqen këtë video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj dhe video të reja publikohen dhe do të merrni edhe raportin tim të lirë "Push Button "si një dhuratë.)

  PS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!  Përvoja Vaynerchuk

  Author: Jay Cataldo
  04 10 2009

  Nëse ju ndodh që të jetë takim dikush i ri apo ju keni qenë me të njëjtën vajzë për vite, kjo është një ide e mirë për të thyer larg nga duke bërë të njëjtën vjetër mërzitshëm "datën sende" dhe herë pas here të prezantuar diçka të re dhe emocionuese në përzierje. Për të ndihmuar të marrë lëngje tuaj kreative rrjedhin, ky trajner takim është gonna të ndaj me ju një nga idetë e tij të preferuar data që përmban (atë që ai e konsideron të jetë) të tre komponentët më të rëndësishme të një datë të cilësisë:

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Dan Gilbert më Lumturia

  Author: Jay Cataldo
  03 22 2009

  Në këtë video, Harvard Psikologu Dan Gilbert sfidon idenë se ne do të jetë i varfër në qoftë se ne nuk do të marrë atë që duam. Ai propozon që "sistemi imunitar psikologjike" jonë na lejon të ndjehen me të vërtetë të lumtur edhe kur gjërat dështojnë për të punuar jashtë mënyrë ne shpresuar se do. Gjëra interesante.

  PS Nëse ju pëlqen kjo video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj dhe video të reja publikohen dhe do të merrni edhe raportin tim të lirë "Push Button" si një dhuratë.

  PPS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!

  Check it out: