A jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"

  Warning librin e të

  Unë të kërkuar për të le ju në diçka rreth industrisë tim që është pak hije ... diçka që ju do të keni për të parë për në qoftë se ju jeni në kërkim për të punuar me një trajner apo terapisti.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Koha për të Move On Scooter Pranimit pranojë të ndryshojë

  Unë u intervistua kohët e fundit në çështjes mars të Cosmopolitan se si për të marrë mbi të kaluarën dhemb dhe të ecet me jetën tuaj. Artikulli, megjithatë, ishte pak zhgënjyese pasi ata përdoren vetëm rreth 5 minuta me vlerë të intervistës 30 minuta. Unë jam plotësisht i vetëdijshëm për kufizimet e tyre në hapësirë, por që nga këshilla e publikuara janë marrë jashtë kontekstit, lexuesit e tyre do të keni disa vështirësi zbatimin e tyre.

  Për të ndrequr situatën, unë kam vendosur për të postoni të gjitha këshilla nga intervistë në blogun tim kështu që ju mund të përdorni me sukses ato për të le të shkojnë e çdo gjë që është e mban ju prapa. Jepu atyre një e shtënë dhe më lejoni të dinë se sa mirë ata punojnë për ju.

  Ju mund të lexoni artikullin origjinal Cosmo këtu: http://jaycataldo.com/cosmo.pdf

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  01 5 2014

  transformojnë jetën tuaj në vitin 2014

  Për t'ju ndihmuar të filluar vitin e ri jashtë në këmbë të djathtë, unë kam hartuar 28 këshilla mi më të mirë e cila do t'ju ndihmojë të transformojë çdo fushë të jetës tuaj. Zbatuar këto parime të thjeshta dhe ju do mezi recocognize vetes këtë kohë të vitit të ardhshëm.

  Klikoni në linkun për të parë postin e plotë: http://www.jaycataldo.com/28-tips-to-transform-your-life

  Ju uruar gjithë të mirat në vitin 2014,

  -Jay  10 22 2013

  Pafund Kryesore Kursi Studimi

  A keni pyetur ndonjëherë veten këtë pyetje? Unë sigurisht që atëherë unë kam qenë i lë në baltë herë SHUME në të kaluarën.

  Unë sjell këtë ide, sepse unë kam një dhuratë të pabesueshme për ju sot që është (ju mendoi ai) absolutisht falas. Pra ju lutem vënë skepticizmin tuaj rreth produkteve "të lirë" mënjanë, sepse nëse jeni duke kërkuar për të bërë disa ndryshime të mëdha të jetës atëherë ju jeni do të gjeni atë jashtëzakonisht e vlefshme.

  Ja backstory ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  05 31 2013

  stërvitje jetës

  Si unë jam i sigurt që ju tashmë e dini, çdo atlet superstar, aktor A-listë dhe muzikant i famshëm ka një ekip të trajnerëve të investuara në rezultatet e tyre. Coaching është një pjesë e tillë integrale e procesit të suksesit dhe ju do të jetë e vështirë-presion për të gjetur një të lartë achiever të cilët nuk ia atribuojnë të paktën disa nga suksesi i tyre në stërvitje nga një këshilltar ose këshilltar të besuar.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  01 30 2013

  Shumë nga klientët e mi kanë shprehur kundërshtime për "dredhuar atë deri sa ju të bëni atë." Më thoni gjëra të tilla si "Unë nuk dua të jenë të rreme" ose "Kam provuar atë, por unë vetëm ndjeva budalla." Përderisa këto shqetësime serioze, ata janë ende të tmerrshme justifikime për mos pajisjen veten me një të thjeshtë (dhe shumë të dobishme) mjet zhvillimi personal.

  Në këtë video TEDTalks, psikolog social Amy gomar shpjegon se si gjuha e trupit tonë mund të shpejt të ndryshojë nivelet tona të hormoneve, si dhe disponimi tonë. Kjo është jo vetëm interesante, por kjo konfirmon atë që unë kam qenë duke thënë se për vite me rradhë. Check it out dhe pastaj të shkojnë të punojnë në tuaj "paraqet pushtet."

  -Jay  I pakufishëm

  Unë jam shumë krenar të them se re kurs studimi im në shtëpi është më në fund në dispozicion. "Pafund" është një përmbledhje bllokim i mbushur e teknikave shumë të mira, strategjive dhe këshilla vrasës që kam mësuar gjatë 15 viteve të fundit unë kam shpenzuar në fushën e vetë-ndihmë. Unë e kam quajtur atë pas filmit sepse kjo është tjetër gjë e mirë për të popping NZT pa efekte anësore të tmerrshme.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  12 28 2012

  Trajneri jeta nyc

  Unë të kërkuar për të ndarë një tjetër histori suksesi që do të ju frymëzojnë për të arritur qëllimet tuaja në vitin 2013. Ahmed (ose Mickey si ai preferon që të thirret nga miqtë dhe familjen) ka filluar punën me mua më pak se dy vjet më parë. Gjatë kohës sonë së bashku ai e ka bërë progres absolutisht e habitshme. Unë nuk do lindi me të gjitha arritjet e tij shumë, por kam kërkuar për të ndarë dy shenjtorët e tij më të mëdha ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Happy Thanksgiving!

  Author: Jay Cataldo
  11 23 2012

  Për mua, fryma e Falenderimeve shkon shumë përtej "awesome! një off ditë nga puna! "

  Është një kohë reflektimi ... i kërkuar në jetën tuaj në një mënyrë të ndryshme.

  Për të paktën një ditë nga 365, them atë zë të vogël në kokën tuaj që është gjithmonë e whining për atë që ju nuk e keni dhe pse gjërat janë kaq të padrejtë të STFU ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Si një autoritet në ndryshimin personal, klientët e mi shpesh hetojë në lidhje me arritjet e mia personale dhe sfidave të përditshme. Unë jam gjithmonë i lumtur kur ky subjekt vjen deri, sepse unë besoj në kryesor me shembull. Nëse jeta personale e trajnerit tuaj është një rrëmujë (ose thjesht të ndenjur), atëherë ju mund të dëshironi të gjeni dikë që ecën flasin tyre.

  Trajneri Futboll Lou Holtz herë tha "ju jeni ose në rritje ose ju jeni të vdekur", dhe unë nuk mund të pajtohem më shumë. Akti i shtyn veten për të mësuar dhe të bëjë sa më shumë që ju mund të mban rrahjen tuaj të zemrës dhe rroje tuaj të mprehtë mendjen. Fitimi i njohurive dhe shkathtësive të reja është një nga gjërat më të mira që ju mund të bëni për veten tuaj dhe hulumtim tregon se edhe ndihmon largoj rënie mendore që lidhen me moshën.

  Por për fat të keq, shumica e njerëzve sapo diplomuar kolegj, etja e tyre për njohuri fillon të thahet dhe vdesin. Problem!

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  05 6, 2012 u

  Kam ardhur të gjithë video-shaka shumë interesante në youtube që tregon një gjë e çuditshme interesante të natyrës njerëzore. Nuk është çudi që gratë janë shumë të ngjarë të jenë të tërhequr për "burra të statusit të lartë" (atletët profesionistë, aktorët, muzikantët, etj) dhe në mënyrë tipike do të kërcejnë në mundësinë për të courted nga një nga këta njerëz. Por a ka një mënyrë për ne njerëzit "normale" për të rrokullisje mbi këtë kaloni para-programuar dëshirë femër edhe pse ynë marrëveshje realiteti tv show ra nëpër të çara? Të mbajë leximin ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Një Doza ditore e frymëzim

  Author: Jay Cataldo
  11 20 2011

  Disa netë më parë, kam pasur kënaqësinë të kaluar kohë me një ish klient i cili ishte kthyer në qytet për disa ditë. Historia Leslie është shumë e shquar dhe unë do të doja të ndajnë atë me shpresë se do të motivojnë dhe frymëzojnë ju.

  Mbrapa kur ajo erdhi tek unë, Leslie ishte duke luftuar përmes miqësisë së saj në një spital të NYC. Hazing përditshme, politika dhe të gjatë, orë brutale mori një taksë të rëndë në energjinë e saj dhe të vetë-besimit. Por për të bërë gjërat më keq, Leslie varfëri nuk kishte një problem edhe më të mëdha.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Oh Crap ... ajo nuk punon ...

  Author: Jay Cataldo
  10 19 2011

  Një nga çështjet që është e ardhshme një shumë kohët e fundit për klientët e mi është gjumi specifike të performancës ankthi. Për meshkujt, nuk janë në gjendje për të kryer në komandën frikëson mut nga ata që është e kuptueshme duke pasur parasysh burrëri e tyre është aq e lidhur ngushtë me kuptimin e tyre të vetë-vlerë, si të ardhurat e tyre (dhe ndoshta më kështu).

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  03 28 2011

  I stumbled nëpër një video interesante në youtube që unë do të doja të ndajë me ju djema. Ajo tregon se si truri ynë herë pas here luan truket mbi ne dhe shtrembëron informacionin që ne e perceptojnë me pesë shqisat tona.

  Në këtë klip të shkurtër, ju do të zbuloni se ndonjëherë ajo që ne mendoj se ne jemi duke dëgjuar nuk përputhet deri në çfarë është duke thënë. Merrni test të thjeshtë dhe shikoni për veten tuaj ...  Dating Coach Hates Valentine's Day

  Nëse keni qenë në vijim e mia Rants dhe raves vitin e kaluar rreth kësaj kohe, atëherë ju jeni të vetëdijshëm se sa shumë unë nuk e pëlqejnë pseudo-pushime të njohur si ditën e Shën Valentinit. Sure, unë mund të shkoj në dhe mbi dhe përpunoj dhembje në bark e mia, por perspektiva ime nuk ka ndryshuar një grimë që nga viti i kaluar. Çfarë ka ndryshuar, megjithatë, është fakti se unë jam aktualisht në një marrëdhënie dhe e dashura ime nuk bën pikërisht të ndajnë ndjenjat e mia. Pra, është e sigurt të supozohet se sot ... sh * t është gati për të goditur tifoz.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  01 12 2011

  Nja dy javë më parë kam postuar strategjitë e mia të lartë Vitit të Ri Rezoluta dhe u bëri thirrje të gjithë ju për të filluar vënien e tyre në veprim. Disa nga ju doli përpara dhe i dërgoi në planet tuaja për vitin 2011 dhe kam kërkuar për të ju falënderoj për ndarjen. Ju djema mendoni se e vërtetë e madhe ... I love it.

  Miku im i tmerrshëm Jessica ka një ndarje të qëllimeve të saj e Vitit të Ri dhe më dha leje për të ndarë. Jessica është një muzikant i mrekullueshëm dhe super-talentuar i cili është fokusuar në lëshimin e albumin e saj të parë të këtij viti. Le të bëjmë një vështrim në planet e saj për dominimin e botës ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Q & A: Unë u tradhëtua!

  Author: Jay Cataldo
  04 17 2010

  A keni qenë ndonjëherë i tradhtuar nga një ish? Hurts mjaft e keqe nuk e bën këtë?


  Lajm i mirë është, ka një mënyrë për të eliminuar dhimbjen e një tradhti dhe ajo nuk ka të bëjë meds apo vite të terapisë. Nëse ju dëshironi të mësoni se çfarë është, atëherë të mbajë leximin ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  SingleEdition.com Intervista

  Author: Jay Cataldo
  03 28 2010

  Unë u intervistua kohët e fundit nga mrekullueshëm Sherri Langburt të SingleEdition.com. Kontrolloni atë që unë kam për të thënë në lidhje me marrjen përsipër ankth qasje, hooking deri pad tuaj bachelor dhe duke tërhequr veten nga vrima e zezë e "zonës mik."

  Edition Single Intervista  valentines-day-sucks

  Unë kam disa lajme të mira për të gjithë ju urren atje. Si unë jam i sigurt se ju e dini nga leximi fundit time postim V-Day , unë jam në një mision të këtij viti për të shkatërruar këtë pseudo-festë një herë dhe për të gjithë.

  Kështu që këtu është një lajm i mirë ... ndonjëherë-aq-i bukur Mis Deanna Lorraine ( www.deannalorraine.com ) kohët e fundit kishte mua në shfaqje e saj për të shpjeguar vetëm pse unë urrej Ditën e Shën Valentinit aq shumë. Që çdo djalë në planet ka nevojë për të dëgjuar këtë, unë kam vendosur për të bërë regjistrimin në dispozicion (pa pagesë) për një kohë të kufizuar, kështu që plotësoni formularin më poshtë dhe shkarko podcast ndërsa është ende në dispozicion.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  NYC Dating Magjike Pjesa 2

  Author: Jay Cataldo
  01 12 2010

  (Nëse nuk e keni lexuar Pjesa 1 ende, ju lutem lexoni atë më parë para se të vazhdoni: NYC Dating Magjike Pjesa 1 )

  Ja ndarja e aventura tonë 3 ditë (Një falënderim i përzemërt për mikun tim të mirë Platoni për të ndihmuar mua sajojnë itinerarin):

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  NYC Dating Magjike Pjesa 1

  Author: Jay Cataldo
  01 11, 2010

  Sot, unë do të doja të përgjigjem një pyetje unë jam pyetur shpesh nga klientët e mi meshkuj.

  "Ok, Jay, ajo më në fund tha po. Pra, çfarë të bëj tani? "

  Aka: "Ajo mori mua tre muaj për të bindur të saj për të dalë me mua, por unë nuk kam dhënë se ku unë duhet të marrë atë. Çfarë bëni ju sugjeroj? "

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Në qoftë se ju ndiqni meje, eksitim, ju e dini se unë kam qenë përçart për tim mik tepër të talentuar Jessica dhe zërin e saj të bukur. Ajo më dha më të mirë të pranishëm Krishtlindjeve kam marrë ndonjëherë dhe kam kërkuar për të ndarë atë me ju djema.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  12 30 2009

  rubiks cube

  Këtë vit për Krishtlindje, në mes të zakonshme çorape dhe të brendshme që nëna ime, unë do të thotë Santa, gjithmonë surpriza mua me, kam marrë një keychain e mesme e vogël .

  Tani personalisht, unë kam urryer gjithmonë këto gjëra. Unë kurrë nuk mund të kuptoj gjë damn jashtë dhe shumë e shumë i dha dorë në duke u përpjekur një herë unë u kthye 9 dhe u ngula në transformatorëve dhe GI Joe-së.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Kujdes kukull MASTER

  Author: Jay Cataldo
  12 20 2009

  puppet master

  Disa ekspertë besojnë se 99% e sjelljes tonë është thjesht rezultat i përgjigjeve të kushtëzuara që ne kemi pak ose aspak kontroll mbi.

  Personalisht, unë nuk jam i sigurt nëse unë si implikimet e kësaj deklarate.

  Unë do të thotë, ne të gjithë kemi disa reagime gju hov këtu dhe atje, por për pjesën më të madhe, ne jemi logjike, krijesa racionale që vënë një shumë e mendimit në vendimet dhe veprimet tona.

  A nuk jemi ne?

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  12 13 2009

  tigersgirls

  Si skandali Tiger Woods vazhdon të mbledhur vëmendjen, disa njerëz më kanë pyetur se si unë do të shkoj në lidhje me stërvitje atë sikur të ishte klienti im. Si një trajner marrëdhënie që e specializuar në breakups, këtu është ajo që unë do të them këtë Tiger cheating ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »