A jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"

  Warning librin e të

  Unë të kërkuar për të le ju në diçka rreth industrisë tim që është pak hije ... diçka që ju do të keni për të parë për në qoftë se ju jeni në kërkim për të punuar me një trajner apo terapisti.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  10 22 2013

  Pafund Kryesore Kursi Studimi

  A keni pyetur ndonjëherë veten këtë pyetje? Unë sigurisht që atëherë unë kam qenë i lë në baltë herë SHUME në të kaluarën.

  Unë sjell këtë ide, sepse unë kam një dhuratë të pabesueshme për ju sot që është (ju mendoi ai) absolutisht falas. Pra ju lutem vënë skepticizmin tuaj rreth produkteve "të lirë" mënjanë, sepse nëse jeni duke kërkuar për të bërë disa ndryshime të mëdha të jetës atëherë ju jeni do të gjeni atë jashtëzakonisht e vlefshme.

  Ja backstory ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  05 31 2013

  stërvitje jetës

  Si unë jam i sigurt që ju tashmë e dini, çdo atlet superstar, aktor A-listë dhe muzikant i famshëm ka një ekip të trajnerëve të investuara në rezultatet e tyre. Coaching është një pjesë e tillë integrale e procesit të suksesit dhe ju do të jetë e vështirë-presion për të gjetur një të lartë achiever të cilët nuk ia atribuojnë të paktën disa nga suksesi i tyre në stërvitje nga një këshilltar ose këshilltar të besuar.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  I pakufishëm

  Unë jam shumë krenar të them se re kurs studimi im në shtëpi është më në fund në dispozicion. "Pafund" është një përmbledhje bllokim i mbushur e teknikave shumë të mira, strategjive dhe këshilla vrasës që kam mësuar gjatë 15 viteve të fundit unë kam shpenzuar në fushën e vetë-ndihmë. Unë e kam quajtur atë pas filmit sepse kjo është tjetër gjë e mirë për të popping NZT pa efekte anësore të tmerrshme.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  12 28 2012

  Trajneri jeta nyc

  Unë të kërkuar për të ndarë një tjetër histori suksesi që do të ju frymëzojnë për të arritur qëllimet tuaja në vitin 2013. Ahmed (ose Mickey si ai preferon që të thirret nga miqtë dhe familjen) ka filluar punën me mua më pak se dy vjet më parë. Gjatë kohës sonë së bashku ai e ka bërë progres absolutisht e habitshme. Unë nuk do lindi me të gjitha arritjet e tij shumë, por kam kërkuar për të ndarë dy shenjtorët e tij më të mëdha ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Happy Thanksgiving!

  Author: Jay Cataldo
  11 23 2012

  Për mua, fryma e Falenderimeve shkon shumë përtej "awesome! një off ditë nga puna! "

  Është një kohë reflektimi ... i kërkuar në jetën tuaj në një mënyrë të ndryshme.

  Për të paktën një ditë nga 365, them atë zë të vogël në kokën tuaj që është gjithmonë e whining për atë që ju nuk e keni dhe pse gjërat janë kaq të padrejtë të STFU ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Si një autoritet në ndryshimin personal, klientët e mi shpesh hetojë në lidhje me arritjet e mia personale dhe sfidave të përditshme. Unë jam gjithmonë i lumtur kur ky subjekt vjen deri, sepse unë besoj në kryesor me shembull. Nëse jeta personale e trajnerit tuaj është një rrëmujë (ose thjesht të ndenjur), atëherë ju mund të dëshironi të gjeni dikë që ecën flasin tyre.

  Trajneri Futboll Lou Holtz herë tha "ju jeni ose në rritje ose ju jeni të vdekur", dhe unë nuk mund të pajtohem më shumë. Akti i shtyn veten për të mësuar dhe të bëjë sa më shumë që ju mund të mban rrahjen tuaj të zemrës dhe rroje tuaj të mprehtë mendjen. Fitimi i njohurive dhe shkathtësive të reja është një nga gjërat më të mira që ju mund të bëni për veten tuaj dhe hulumtim tregon se edhe ndihmon largoj rënie mendore që lidhen me moshën.

  Por për fat të keq, shumica e njerëzve sapo diplomuar kolegj, etja e tyre për njohuri fillon të thahet dhe vdesin. Problem!

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  05 6, 2012 u

  Kam ardhur të gjithë video-shaka shumë interesante në youtube që tregon një gjë e çuditshme interesante të natyrës njerëzore. Nuk është çudi që gratë janë shumë të ngjarë të jenë të tërhequr për "burra të statusit të lartë" (atletët profesionistë, aktorët, muzikantët, etj) dhe në mënyrë tipike do të kërcejnë në mundësinë për të courted nga një nga këta njerëz. Por a ka një mënyrë për ne njerëzit "normale" për të rrokullisje mbi këtë kaloni para-programuar dëshirë femër edhe pse ynë marrëveshje realiteti tv show ra nëpër të çara? Të mbajë leximin ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Një Doza ditore e frymëzim

  Author: Jay Cataldo
  11 20 2011

  Disa netë më parë, kam pasur kënaqësinë të kaluar kohë me një ish klient i cili ishte kthyer në qytet për disa ditë. Historia Leslie është shumë e shquar dhe unë do të doja të ndajnë atë me shpresë se do të motivojnë dhe frymëzojnë ju.

  Mbrapa kur ajo erdhi tek unë, Leslie ishte duke luftuar përmes miqësisë së saj në një spital të NYC. Hazing përditshme, politika dhe të gjatë, orë brutale mori një taksë të rëndë në energjinë e saj dhe të vetë-besimit. Por për të bërë gjërat më keq, Leslie varfëri nuk kishte një problem edhe më të mëdha.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Stop në librin Technique

  Author: Jay Cataldo
  08 13 2011

  Hey atje,

  Sot unë do të doja të ndaj me ju një nga teknikat e mia të preferuar për ndeshur me stresin dhe negativitet. Kam mësuar këtë teknikë shumë vite më parë nga një nga mentorëve të mi, Mark Cunningham, dhe kanë gjetur atë të jetë një instrument i paçmuar për ndryshimin e modeleve negative të të menduarit. Ju mund të përdorni këtë ushtrim të thjeshtë për të trajnuar veten për të bërë një person më pozitiv (dhe të lumtur).

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Kontrolli emocional 101 (pjesa 1)

  Author: Jay Cataldo
  04 16 2011

  (Ky post është pjesë 1 e një seri multi-pjesë mbi teknikat e kontrollit emocionale.)

  Nëse ju jeni si mua, më shpesh sesa jo, ju gjeni se nivelet e juaj e stresit të arrijë përmasa stratosferike. Në këto kohë, është tepër e dobishme që të ketë një grup të strategjive që ju mund të përdorni për të qetësuar demonët ndezur brenda jush. Sot, unë do të jetë për ndarjen e një të thjeshtë teknikë stres reduktimin që mund të përdoret sa herë që ju jeni në gjendje për t'u ulur në heshtje për 30-60 sekonda.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »