Jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"

  Koha për të Move On Scooter Pranimit pranojë të ndryshojë

  Unë u intervistua kohët e fundit në çështjes mars të Cosmopolitan se si për të marrë mbi të kaluarën dhemb dhe të ecet me jetën tuaj. Artikulli, megjithatë, ishte pak zhgënjyese pasi ata përdoren vetëm rreth 5 minuta me vlerë të intervistës 30 minuta. Unë jam plotësisht i vetëdijshëm për kufizimet e tyre në hapësirë, por që nga këshilla e publikuara janë marrë jashtë kontekstit, lexuesit e tyre do të keni disa vështirësi zbatimin e tyre.

  Për të ndrequr situatën, unë kam vendosur për të postoni të gjitha këshilla nga intervistë në blogun tim kështu që ju mund të përdorni me sukses ato për të le të shkojnë e çdo gjë që është e mban ju prapa. Jepu atyre një e shtënë dhe më lejoni të dinë se sa mirë ata punojnë për ju.

  Ju mund të lexoni artikullin origjinal Cosmo këtu: http://jaycataldo.com/cosmo.pdf

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  05 31 2013

  stërvitje jetës

  Si unë jam i sigurt që ju tashmë e dini, çdo atlet superstar, aktor A-listë dhe muzikant i famshëm ka një ekip të trajnerëve të investuara në rezultatet e tyre. Coaching është një pjesë e tillë integrale e procesit të suksesit dhe ju do të jetë e vështirë-presion për të gjetur një të lartë achiever të cilët nuk ia atribuojnë të paktën disa nga suksesi i tyre në stërvitje nga një këshilltar ose këshilltar të besuar.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  I pakufishëm

  Unë jam shumë krenar të them se re kurs studimi im në shtëpi është më në fund në dispozicion. "Pafund" është një përmbledhje bllokim i mbushur e teknikave shumë të mira, strategjive dhe këshilla vrasës që kam mësuar gjatë 15 viteve të fundit unë kam shpenzuar në fushën e vetë-ndihmë. Unë e kam quajtur atë pas filmit sepse kjo është tjetër gjë e mirë për të popping NZT pa efekte anësore të tmerrshme.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Happy Thanksgiving!

  Author: Jay Cataldo
  11 23 2012

  Për mua, fryma e Falenderimeve shkon shumë përtej "awesome! një off ditë nga puna! "

  Është një kohë reflektimi ... i kërkuar në jetën tuaj në një mënyrë të ndryshme.

  Për të paktën një ditë nga 365, them atë zë të vogël në kokën tuaj që është gjithmonë e whining për atë që ju nuk e keni dhe pse gjërat janë kaq të padrejtë të STFU ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  05 6, 2012 u

  Kam ardhur të gjithë video-shaka shumë interesante në youtube që tregon një gjë e çuditshme interesante të natyrës njerëzore. Nuk është çudi që gratë janë shumë të ngjarë të jenë të tërhequr për "burra të statusit të lartë" (atletët profesionistë, aktorët, muzikantët, etj) dhe në mënyrë tipike do të kërcejnë në mundësinë për të courted nga një nga këta njerëz. Por a ka një mënyrë për ne njerëzit "normale" për të rrokullisje mbi këtë kaloni para-programuar dëshirë femër edhe pse ynë marrëveshje realiteti tv show ra nëpër të çara? Të mbajë leximin ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Një Doza ditore e frymëzim

  Author: Jay Cataldo
  11 20 2011

  Disa netë më parë, kam pasur kënaqësinë të kaluar kohë me një ish klient i cili ishte kthyer në qytet për disa ditë. Historia Leslie është shumë e shquar dhe unë do të doja të ndajnë atë me shpresë se do të motivojnë dhe frymëzojnë ju.

  Mbrapa kur ajo erdhi tek unë, Leslie ishte duke luftuar përmes miqësisë së saj në një spital të NYC. Hazing përditshme, politika dhe të gjatë, orë brutale mori një taksë të rëndë në energjinë e saj dhe të vetë-besimit. Por për të bërë gjërat më keq, Leslie varfëri nuk kishte një problem edhe më të mëdha.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Q & A: Unë u tradhëtua!

  Author: Jay Cataldo
  04 17 2010

  A keni qenë ndonjëherë i tradhtuar nga një ish? Hurts mjaft e keqe nuk e bën këtë?


  Lajm i mirë është, ka një mënyrë për të eliminuar dhimbjen e një tradhti dhe ajo nuk ka të bëjë meds apo vite të terapisë. Nëse ju dëshironi të mësoni se çfarë është, atëherë të mbajë leximin ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  NYC Dating Magjike Pjesa 2

  Author: Jay Cataldo
  01 12 2010

  (Nëse nuk e keni lexuar Pjesa 1 ende, ju lutem lexoni atë më parë para se të vazhdoni: NYC Dating Magjike Pjesa 1 )

  Ja ndarja e aventura tonë 3 ditë (Një falënderim i përzemërt për mikun tim të mirë Platoni për të ndihmuar mua sajojnë itinerarin):

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  NYC Dating Magjike Pjesa 1

  Author: Jay Cataldo
  01 11, 2010

  Sot, unë do të doja të përgjigjem një pyetje unë jam pyetur shpesh nga klientët e mi meshkuj.

  "Ok, Jay, ajo më në fund tha po. Pra, çfarë të bëj tani? "

  Aka: "Ajo mori mua tre muaj për të bindur të saj për të dalë me mua, por unë nuk kam dhënë se ku unë duhet të marrë atë. Çfarë bëni ju sugjeroj? "

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Në qoftë se ju ndiqni meje, eksitim, ju e dini se unë kam qenë përçart për tim mik tepër të talentuar Jessica dhe zërin e saj të bukur. Ajo më dha më të mirë të pranishëm Krishtlindjeve kam marrë ndonjëherë dhe kam kërkuar për të ndarë atë me ju djema.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  12 30 2009

  rubiks cube

  Këtë vit për Krishtlindje, në mes të zakonshme çorape dhe të brendshme që nëna ime, unë do të thotë Santa, gjithmonë surpriza mua me, kam marrë një keychain e mesme e vogël .

  Tani personalisht, unë kam urryer gjithmonë këto gjëra. Unë kurrë nuk mund të kuptoj gjë damn jashtë dhe shumë e shumë i dha dorë në duke u përpjekur një herë unë u kthye 9 dhe u ngula në transformatorëve dhe GI Joe-së.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Kujdes kukull MASTER

  Author: Jay Cataldo
  12 20 2009

  puppet master

  Disa ekspertë besojnë se 99% e sjelljes tonë është thjesht rezultat i përgjigjeve të kushtëzuara që ne kemi pak ose aspak kontroll mbi.

  Personalisht, unë nuk jam i sigurt nëse unë si implikimet e kësaj deklarate.

  Unë do të thotë, ne të gjithë kemi disa reagime gju hov këtu dhe atje, por për pjesën më të madhe, ne jemi logjike, krijesa racionale që vënë një shumë e mendimit në vendimet dhe veprimet tona.

  A nuk jemi ne?

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  12 13 2009

  tigersgirls

  Si skandali Tiger Woods vazhdon të mbledhur vëmendjen, disa njerëz më kanë pyetur se si unë do të shkoj në lidhje me stërvitje atë sikur të ishte klienti im. Si një trajner marrëdhënie që e specializuar në breakups, këtu është ajo që unë do të them këtë Tiger cheating ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  reaper

  Kam pasur një seancë stërvitje interesant ditë të tjera që unë do të doja të ju tregojë për. Klienti im (ne do të thërrasë atë Steve) është një detar i cili u kthye në shtëpi nga Iraku më parë gjatë vitit. Ndërsa jashtë shtetit, një nga miqtë e tij më të mira u bë i paralizuar nga një plumb qorr. Në pamundësi për t'u marrë me dhimbje emocionale, ai përfundoi kryerjen e vetëvrasjes.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  courtesy of Creative Commons

  Foto mirësjellje e Creative Commons

  Rreth një javë mbrapa, kam vënë një cicërimë në Twitter që mori të gjithë e të gjithë riled up. Unë do të pranoj se ajo ishte pak e diskutueshme, edhe për mua. Ajo lexoni:

  "Njerëzit më të frustruar Unë punoj me të, aq më shumë unë besoj se bien në dashuri është gabimi më i madh një njeri mund të bëjë në një marrëdhënie."

  Dhe sigurisht, të gjithë filluan freaking out. Ndërsa unë e kam marrë disa "Amen brotha" s, shumica e përgjigjeve (nga të dy burrave dhe grave) të akuzuar mua për të qenë "i çmendur", "cinik" dhe një gjithë-rreth varfër justifikim për një trajner marrëdhënie. lol Pretty qesharake në të vërtetë, por unë e kuptoj pse të gjithë ishte aq i mërzitur. Unë shpejt ndjekur me këtë: Lexo vazhdimin e këtij entry »  09 1 2009

  Nëse ju merrni kalcium shtesë, atëherë ju duhet të shihni këtë video David Wolfe. David shpjegon pse kalcium shtesë të vërtetë mund të jetë i rrezikshëm.

  PS Nëse ju pëlqen kjo video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj të ri janë botuar dhe do të merrni edhe raportin tim të lirë "Push The Button - Shtatë provuar Secrets Suksesi Për Një Jeta Transformim total", si një dhuratë.

  PPS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!  Chris Brown Apologjia

  Author: Jay Cataldo
  07 28 2009

  Credit: Brandon Evans (Wikimedia Commons)

  (Kjo është një ribotim i një artikulli që kohët e fundit kam shkruar për Womenco.com)

  Pra, Chris Brown më në fund lëshoi ​​një falje publike javën e kaluar për famëkeq "incident Rihanna." Ndërsa ajo i kishte kaluar koha, shumica e njerëzve nuk duket shumë i lumtur me të, veten duke qenë një prej tyre. Personalisht, unë mendoj se ai mund të ketë bërë një punë shumë të mirë dhe në fund të këtij neni, unë jam duke shkuar për të ndarë disa këshilla provuar psikologjikisht në mënyrën më të mirë për të kërkuar falje për një bashkë-punëtor. Kjo këshillë do të jetë në dispozicion sa herë që keni munguar nje date te rendesishme apo aksidentalisht dhënë shefit tuaj një sy të zezë në parti e Krishtlindjeve. Lexo vazhdimin e këtij entry »  06 29 2009

  Kjo pjesë tjetër është një post mysafir nga bloger Andrew Kennedy ( http://ankank.blogspot.com ), autor i "Personaliteteve esenciale".

  Hi all,

  Ky blog është iniciuar nga takim trajneri Jay Cataldo (@ JayCataldo në eksitim). Jay ka bërë një gjë të madhe në ftuar të tjerët për të kontribuar në takim e tij blog. Ai ka qenë i ngrohtë dhe bujare me mua sidomos kur ne ndoshta nuk pajtohen se shumë për disa çështje, por për ata lexues të reja në blogun tim më lejoni të prezantoj veten time. Lexo vazhdimin e këtij entry »  A Must Shikojnë Trailer

  Author: Jay Cataldo
  06 1 2009

  Njerëzit vazhdimisht më pyesin se si unë jam në gjendje për të marrë rezultatet që kam bërë për klientët e mi. Nëse jeni kurioz, ju mund të shikojnë rimorkio më poshtë për të mësuar më shumë në lidhje me "armë sekrete" I përdorur për të transformuar jetën e njerëzve.

  Btw ... guru Suksesi Jack Canfield shumë miraton këtë teknikë (ai është në film). Nuff tha.

  PS Nëse ju pëlqen kjo video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj të ri janë botuar dhe do të merrni raport shumë të respektuar të lirë time "shtytje butonin - Shtatë Secrets Suksesi provuara Për Një Jeta Transformim total", si një dhuratë.

  PPS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!  Më shumë Bad Mënyrat Facebook

  Author: Jay Cataldo
  05 19 2009

  Kohët e fundit kam marrë për të parë një thyerje midis një burri dhe gruaja shpaloset në Facebook cilën luajtur jashtë si një opera sapuni mini. Çfarë e bëri atë veçanërisht interesant ishte fakti se djalë është një trajner përmirësim, shumë të ngjashme me atë Misterin djalë nga emisioni VH1 "Pickup Artist."

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Le të përballen me atë. Gratë janë krejtësisht të çmendur ... të paktën nga pikëpamja e një njeriu të parë. Çfarë djalë nuk do të bien dakord se është më e lehtë për të zgjidhur një kub Rubik-së në mes të një udhëtimi të acidit se sa për të deshifroj me vlerë edhe një fjali të vetme e të undertones që vijnë nga goja e një femre?

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Facebook Mënyrat

  Author: Jay Cataldo
  04 27 2009

  Gjithkush mund të përdorin një mësim në Facebook mirësjelljes.

  (Nëse ju pëlqen këtë video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj dhe video të reja publikohen dhe do të merrni edhe raportin tim të lirë "Push Button "si një dhuratë.)

  PS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!  Përvoja Vaynerchuk

  Author: Jay Cataldo
  04 10 2009

  Nëse ju ndodh që të jetë takim dikush i ri apo ju keni qenë me të njëjtën vajzë për vite, kjo është një ide e mirë për të thyer larg nga duke bërë të njëjtën vjetër mërzitshëm "datën sende" dhe herë pas here të prezantuar diçka të re dhe emocionuese në përzierje. Për të ndihmuar të marrë lëngje tuaj kreative rrjedhin, ky trajner takim është gonna të ndaj me ju një nga idetë e tij të preferuar data që përmban (atë që ai e konsideron të jetë) të tre komponentët më të rëndësishme të një datë të cilësisë:

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Dan Gilbert më Lumturia

  Author: Jay Cataldo
  03 22 2009

  Në këtë video, Harvard Psikologu Dan Gilbert sfidon idenë se ne do të jetë i varfër në qoftë se ne nuk do të marrë atë që duam. Ai propozon që "sistemi imunitar psikologjike" jonë na lejon të ndjehen me të vërtetë të lumtur edhe kur gjërat dështojnë për të punuar jashtë mënyrë ne shpresuar se do. Gjëra interesante.

  PS Nëse ju pëlqen kjo video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj dhe video të reja publikohen dhe do të merrni edhe raportin tim të lirë "Push Button" si një dhuratë.

  PPS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!

  Check it out:  Një nga miqtë e mi kohët e fundit u kthye në mua për të treguar "merret me thashetheme Dog" me Cesar Millan dhe unë kam qenë i tëri menjëherë. Unë e kam mësuar një ton të shikuar këtë djalë në veprim dhe markë e tij të "psikologjisë qen" më ka ndihmuar të rehabilitojë Beagle nevrikosur vëllait tim i ri. Por si argëtim si ajo është për të ndryshuar sjelljen e një qeni kokëfortë, ishte realizimi se këto teknika të njëjta mund të zbatohet në marrëdhëniet romantike që çuan në të gjithë veshin të dhe lot në TiVo time.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »