A jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"
  12 13 2009

  tigersgirls

  Si skandali Tiger Woods vazhdon të mbledhur vëmendjen, disa njerëz më kanë pyetur se si unë do të shkoj në lidhje me stërvitje atë sikur të ishte klienti im. Si një trajner marrëdhënie që e specializuar në breakups, këtu është ajo që unë do të them këtë Tiger cheating ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  reaper

  Kam pasur një seancë stërvitje interesant ditë të tjera që unë do të doja të ju tregojë për. Klienti im (ne do të thërrasë atë Steve) është një detar i cili u kthye në shtëpi nga Iraku më parë gjatë vitit. Ndërsa jashtë shtetit, një nga miqtë e tij më të mira u bë i paralizuar nga një plumb qorr. Në pamundësi për t'u marrë me dhimbje emocionale, ai përfundoi kryerjen e vetëvrasjes.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  courtesy of Creative Commons

  Foto mirësjellje e Creative Commons

  Rreth një javë mbrapa, kam vënë një cicërimë në Twitter që mori të gjithë e të gjithë riled up. Unë do të pranoj se ajo ishte pak e diskutueshme, edhe për mua. Ajo lexoni:

  "Njerëzit më të frustruar Unë punoj me të, aq më shumë unë besoj se bien në dashuri është gabimi më i madh një njeri mund të bëjë në një marrëdhënie."

  Dhe sigurisht, të gjithë filluan freaking out. Ndërsa unë e kam marrë disa "Amen brotha" s, shumica e përgjigjeve (nga të dy burrave dhe grave) të akuzuar mua për të qenë "i çmendur", "cinik" dhe një gjithë-rreth varfër justifikim për një trajner marrëdhënie. lol Pretty qesharake në të vërtetë, por unë e kuptoj pse të gjithë ishte aq i mërzitur. Unë shpejt ndjekur me këtë: Lexo vazhdimin e këtij entry »  tranny

  A është vetëm mua ose e bën çdo gjë gjithmonë duket të shkojnë keq pa marrë parasysh se çfarë? Pa marrë parasysh se sa kohë keni shpenzuar duke planifikuar ... pa marrë parasysh se sa njerëzit të shkëlqyer se të punësojë jeni ... pa marrë parasysh se sa hyjnitë ju lutemi apo këmbët lepuri e ju mbledh ... ajo nuk është e mjaftueshme për të parandaluar fatkeqësi pashmangshme nga vrasja në herë më të keq të mundshëm.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Chris Brown Apologjia

  Author: Jay Cataldo
  07 28 2009

  Credit: Brandon Evans (Wikimedia Commons)

  (Kjo është një ribotim i një artikulli që kohët e fundit kam shkruar për Womenco.com)

  Pra, Chris Brown më në fund lëshoi ​​një falje publike javën e kaluar për famëkeq "incident Rihanna." Ndërsa ajo i kishte kaluar koha, shumica e njerëzve nuk duket shumë i lumtur me të, veten duke qenë një prej tyre. Personalisht, unë mendoj se ai mund të ketë bërë një punë shumë të mirë dhe në fund të këtij neni, unë jam duke shkuar për të ndarë disa këshilla provuar psikologjikisht në mënyrën më të mirë për të kërkuar falje për një bashkë-punëtor. Kjo këshillë do të jetë në dispozicion sa herë që keni munguar nje date te rendesishme apo aksidentalisht dhënë shefit tuaj një sy të zezë në parti e Krishtlindjeve. Lexo vazhdimin e këtij entry »  A Must Shikojnë Trailer

  Author: Jay Cataldo
  06 1 2009

  Njerëzit vazhdimisht më pyesin se si unë jam në gjendje për të marrë rezultatet që kam bërë për klientët e mi. Nëse jeni kurioz, ju mund të shikojnë rimorkio më poshtë për të mësuar më shumë në lidhje me "armë sekrete" I përdorur për të transformuar jetën e njerëzve.

  Btw ... guru Suksesi Jack Canfield shumë miraton këtë teknikë (ai është në film). Nuff tha.

  PS Nëse ju pëlqen kjo video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj të ri janë botuar dhe do të merrni raport shumë të respektuar të lirë time "shtytje butonin - Shtatë Secrets Suksesi provuara Për Një Jeta Transformim total", si një dhuratë.

  PPS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!  Më shumë Bad Mënyrat Facebook

  Author: Jay Cataldo
  05 19 2009

  Kohët e fundit kam marrë për të parë një thyerje midis një burri dhe gruaja shpaloset në Facebook cilën luajtur jashtë si një opera sapuni mini. Çfarë e bëri atë veçanërisht interesant ishte fakti se djalë është një trajner përmirësim, shumë të ngjashme me atë Misterin djalë nga emisioni VH1 "Pickup Artist."

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Le të përballen me atë. Gratë janë krejtësisht të çmendur ... të paktën nga pikëpamja e një njeriu të parë. Çfarë djalë nuk do të bien dakord se është më e lehtë për të zgjidhur një kub Rubik-së në mes të një udhëtimi të acidit se sa për të deshifroj me vlerë edhe një fjali të vetme e të undertones që vijnë nga goja e një femre?

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Facebook Mënyrat

  Author: Jay Cataldo
  04 27 2009

  Gjithkush mund të përdorin një mësim në Facebook mirësjelljes.

  (Nëse ju pëlqen këtë video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj dhe video të reja publikohen dhe do të merrni edhe raportin tim të lirë "Push Button "si një dhuratë.)

  PS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!  Dan Gilbert më Lumturia

  Author: Jay Cataldo
  03 22 2009

  Në këtë video, Harvard Psikologu Dan Gilbert sfidon idenë se ne do të jetë i varfër në qoftë se ne nuk do të marrë atë që duam. Ai propozon që "sistemi imunitar psikologjike" jonë na lejon të ndjehen me të vërtetë të lumtur edhe kur gjërat dështojnë për të punuar jashtë mënyrë ne shpresuar se do. Gjëra interesante.

  PS Nëse ju pëlqen kjo video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj dhe video të reja publikohen dhe do të merrni edhe raportin tim të lirë "Push Button" si një dhuratë.

  PPS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!

  Check it out:  Coaching Life? Thuaj Çfarë?

  Author: Jay Cataldo
  02 19 2009

  Pyetja e parë që unë jam pyetur kur njerëzit të gjetur se çfarë të bëj tingëllon diçka si kjo: " ? Hmm ... çfarë është që mbi të gjitha "Dhe përgjigja ime është gjithmonë e njëjtë:"? Sinqerisht ... Unë me të vërtetë nuk mund të ju them ".

  Do të jetë i pari që pranoj se unë nuk jam tipike tuaj . Unë jam askund në moshën pesëdhjetë vjeç, unë jam si politikisht jo korrekte si ju mund të merrni, dhe unë nuk u ftua të jetë një kokë duke folur në e fshehtë.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »