A jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"
  10 22 2013

  Pafund Kryesore Kursi Studimi

  A keni pyetur ndonjëherë veten këtë pyetje? Unë sigurisht që atëherë unë kam qenë i lë në baltë herë SHUME në të kaluarën.

  Unë sjell këtë ide, sepse unë kam një dhuratë të pabesueshme për ju sot që është (ju mendoi ai) absolutisht falas. Pra ju lutem vënë skepticizmin tuaj rreth produkteve "të lirë" mënjanë, sepse nëse jeni duke kërkuar për të bërë disa ndryshime të mëdha të jetës atëherë ju jeni do të gjeni atë jashtëzakonisht e vlefshme.

  Ja backstory ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  05 31 2013

  stërvitje jetës

  Si unë jam i sigurt që ju tashmë e dini, çdo atlet superstar, aktor A-listë dhe muzikant i famshëm ka një ekip të trajnerëve të investuara në rezultatet e tyre. Coaching është një pjesë e tillë integrale e procesit të suksesit dhe ju do të jetë e vështirë-presion për të gjetur një të lartë achiever të cilët nuk ia atribuojnë të paktën disa nga suksesi i tyre në stërvitje nga një këshilltar ose këshilltar të besuar.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  I pakufishëm

  Unë jam shumë krenar të them se re kurs studimi im në shtëpi është më në fund në dispozicion. "Pafund" është një përmbledhje bllokim i mbushur e teknikave shumë të mira, strategjive dhe këshilla vrasës që kam mësuar gjatë 15 viteve të fundit unë kam shpenzuar në fushën e vetë-ndihmë. Unë e kam quajtur atë pas filmit sepse kjo është tjetër gjë e mirë për të popping NZT pa efekte anësore të tmerrshme.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  12 28 2012

  Trajneri jeta nyc

  Unë të kërkuar për të ndarë një tjetër histori suksesi që do të ju frymëzojnë për të arritur qëllimet tuaja në vitin 2013. Ahmed (ose Mickey si ai preferon që të thirret nga miqtë dhe familjen) ka filluar punën me mua më pak se dy vjet më parë. Gjatë kohës sonë së bashku ai e ka bërë progres absolutisht e habitshme. Unë nuk do lindi me të gjitha arritjet e tij shumë, por kam kërkuar për të ndarë dy shenjtorët e tij më të mëdha ...

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Si një autoritet në ndryshimin personal, klientët e mi shpesh hetojë në lidhje me arritjet e mia personale dhe sfidave të përditshme. Unë jam gjithmonë i lumtur kur ky subjekt vjen deri, sepse unë besoj në kryesor me shembull. Nëse jeta personale e trajnerit tuaj është një rrëmujë (ose thjesht të ndenjur), atëherë ju mund të dëshironi të gjeni dikë që ecën flasin tyre.

  Trajneri Futboll Lou Holtz herë tha "ju jeni ose në rritje ose ju jeni të vdekur", dhe unë nuk mund të pajtohem më shumë. Akti i shtyn veten për të mësuar dhe të bëjë sa më shumë që ju mund të mban rrahjen tuaj të zemrës dhe rroje tuaj të mprehtë mendjen. Fitimi i njohurive dhe shkathtësive të reja është një nga gjërat më të mira që ju mund të bëni për veten tuaj dhe hulumtim tregon se edhe ndihmon largoj rënie mendore që lidhen me moshën.

  Por për fat të keq, shumica e njerëzve sapo diplomuar kolegj, etja e tyre për njohuri fillon të thahet dhe vdesin. Problem!

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Një tjetër Suksesi Massive!

  Author: Jay Cataldo
  01 12, 2012

  Unë jam shumë krenar për të ndarë me ju një tjetër histori suksesi pabesueshme nga një ish-klient. Kur kam filluar të punoj me Pjetrin nja dy vjet mbrapa, fokusi i tij i vetëm ishte riparuar marrëdhëniet e tij me ish-gruan e tij në përjashtimin e çdo gjë tjetër. Ndërsa ai besonte se kjo ishte e gjitha ai kujdesej për, ai filloi të kuptojë se ai ishte, në fakt, në kërkim të një tërësi shumë më shumë ... Lexo vazhdimin e këtij entry »  12 28, 2010

  (Pic mirësjellje e failblog.org)

  Viti 2011 është pothuajse këtu dhe është koha për akoma një raund tjetër të rezolutave të Vitit të Ri. Pyetja është ... do të jetë një nga disa njerëz që në të vërtetë shkopinj në planin e tyre dhe e bën një ndryshim pozitiv, të përhershëm ose do të bien në dështojnë grumbull së bashku me miliona të tjerëve përpjekjet tuaja? Nëse jeni serioz në lidhje me bërjen gjëra ndodhin në '11, atëherë ju do të jeni nevojë për një plan serioz ... Lexo vazhdimin e këtij entry »  12 30 2009

  rubiks cube

  Këtë vit për Krishtlindje, në mes të zakonshme çorape dhe të brendshme që nëna ime, unë do të thotë Santa, gjithmonë surpriza mua me, kam marrë një keychain e mesme e vogël .

  Tani personalisht, unë kam urryer gjithmonë këto gjëra. Unë kurrë nuk mund të kuptoj gjë damn jashtë dhe shumë e shumë i dha dorë në duke u përpjekur një herë unë u kthye 9 dhe u ngula në transformatorëve dhe GI Joe-së.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  reaper

  Kam pasur një seancë stërvitje interesant ditë të tjera që unë do të doja të ju tregojë për. Klienti im (ne do të thërrasë atë Steve) është një detar i cili u kthye në shtëpi nga Iraku më parë gjatë vitit. Ndërsa jashtë shtetit, një nga miqtë e tij më të mira u bë i paralizuar nga një plumb qorr. Në pamundësi për t'u marrë me dhimbje emocionale, ai përfundoi kryerjen e vetëvrasjes.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  tranny

  A është vetëm mua ose e bën çdo gjë gjithmonë duket të shkojnë keq pa marrë parasysh se çfarë? Pa marrë parasysh se sa kohë keni shpenzuar duke planifikuar ... pa marrë parasysh se sa njerëzit të shkëlqyer se të punësojë jeni ... pa marrë parasysh se sa hyjnitë ju lutemi apo këmbët lepuri e ju mbledh ... ajo nuk është e mjaftueshme për të parandaluar fatkeqësi pashmangshme nga vrasja në herë më të keq të mundshëm.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  A Must Shikojnë Trailer

  Author: Jay Cataldo
  06 1 2009

  Njerëzit vazhdimisht më pyesin se si unë jam në gjendje për të marrë rezultatet që kam bërë për klientët e mi. Nëse jeni kurioz, ju mund të shikojnë rimorkio më poshtë për të mësuar më shumë në lidhje me "armë sekrete" I përdorur për të transformuar jetën e njerëzve.

  Btw ... guru Suksesi Jack Canfield shumë miraton këtë teknikë (ai është në film). Nuff tha.

  PS Nëse ju pëlqen kjo video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj të ri janë botuar dhe do të merrni raport shumë të respektuar të lirë time "shtytje butonin - Shtatë Secrets Suksesi provuara Për Një Jeta Transformim total", si një dhuratë.

  PPS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!  Më shumë Bad Mënyrat Facebook

  Author: Jay Cataldo
  05 19 2009

  Kohët e fundit kam marrë për të parë një thyerje midis një burri dhe gruaja shpaloset në Facebook cilën luajtur jashtë si një opera sapuni mini. Çfarë e bëri atë veçanërisht interesant ishte fakti se djalë është një trajner përmirësim, shumë të ngjashme me atë Misterin djalë nga emisioni VH1 "Pickup Artist."

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Përvoja Vaynerchuk

  Author: Jay Cataldo
  04 10 2009

  Nëse ju ndodh që të jetë takim dikush i ri apo ju keni qenë me të njëjtën vajzë për vite, kjo është një ide e mirë për të thyer larg nga duke bërë të njëjtën vjetër mërzitshëm "datën sende" dhe herë pas here të prezantuar diçka të re dhe emocionuese në përzierje. Për të ndihmuar të marrë lëngje tuaj kreative rrjedhin, ky trajner takim është gonna të ndaj me ju një nga idetë e tij të preferuar data që përmban (atë që ai e konsideron të jetë) të tre komponentët më të rëndësishme të një datë të cilësisë:

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Dan Gilbert më Lumturia

  Author: Jay Cataldo
  03 22 2009

  Në këtë video, Harvard Psikologu Dan Gilbert sfidon idenë se ne do të jetë i varfër në qoftë se ne nuk do të marrë atë që duam. Ai propozon që "sistemi imunitar psikologjike" jonë na lejon të ndjehen me të vërtetë të lumtur edhe kur gjërat dështojnë për të punuar jashtë mënyrë ne shpresuar se do. Gjëra interesante.

  PS Nëse ju pëlqen kjo video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj dhe video të reja publikohen dhe do të merrni edhe raportin tim të lirë "Push Button" si një dhuratë.

  PPS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!

  Check it out:  Një nga miqtë e mi kohët e fundit u kthye në mua për të treguar "merret me thashetheme Dog" me Cesar Millan dhe unë kam qenë i tëri menjëherë. Unë e kam mësuar një ton të shikuar këtë djalë në veprim dhe markë e tij të "psikologjisë qen" më ka ndihmuar të rehabilitojë Beagle nevrikosur vëllait tim i ri. Por si argëtim si ajo është për të ndryshuar sjelljen e një qeni kokëfortë, ishte realizimi se këto teknika të njëjta mund të zbatohet në marrëdhëniet romantike që çuan në të gjithë veshin të dhe lot në TiVo time.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »  Një Përkufizimi i ri Of Genius

  Author: Jay Cataldo
  02 26 2009

  Kjo është një video duhet të shikojnë për të gjithë ju llojet krijuese atje. Në këtë bisedë të shkurtër, Elizabeth Gilbert (autor i "Hani, Lutuni, Dashuria") ofron një përkufizim të ri të "gjeniut".

  Unë nuk ishte një tifoz i madh i librit që vënë atë në hartë (por unë mund të shoh pse gratë kudo ngrit në qiell në lidhje me të), por unë do të them se kjo grua është një histori tregimtar fenomenale dhe me të vërtetë e di se si për të robëroj një audiencë.

  Nëse e keni përgjuar ndonjëherë në anën tuaj krijuese dhe të sjellë diçka në jetë, kjo video do të resonate me ju. Check it out. Ajo shkëmbinj.

  PS Nëse ju pëlqen kjo video, ju lutem bashkuar listën time të postimeve nga hyrja emrin tuaj dhe adresën email në formën në të djathtë. Ju do të njoftoheni me email kur artikuj dhe video të reja publikohen dhe do të merrni edhe raportin tim të lirë "Push Button" si një dhuratë.

  PPS Mos harroni të kërkojë 30min tuaj FALAS 1-on-1 "Rapid Transformimi" stërvitje sesion duke plotësuar formularin në faqen kryesore. Go këtu tani: SIGN ME UP!  Coaching Life? Thuaj Çfarë?

  Author: Jay Cataldo
  02 19 2009

  Pyetja e parë që unë jam pyetur kur njerëzit të gjetur se çfarë të bëj tingëllon diçka si kjo: " ? Hmm ... çfarë është që mbi të gjitha "Dhe përgjigja ime është gjithmonë e njëjtë:"? Sinqerisht ... Unë me të vërtetë nuk mund të ju them ".

  Do të jetë i pari që pranoj se unë nuk jam tipike tuaj . Unë jam askund në moshën pesëdhjetë vjeç, unë jam si politikisht jo korrekte si ju mund të merrni, dhe unë nuk u ftua të jetë një kokë duke folur në e fshehtë.

  Lexo vazhdimin e këtij entry »