A jeni gati ...
për të transformuar?
 
Regjistrohuni në komunitetit tonë
dhe për të marrë librin tim FALAS ...
 
"Shtytje butonin!"
Shtatë Secrets P ROVEN Suksesi
Për një transformim total Jeta
 
 
Nuk ka asnjë arsye pse ju
Nuk mund të ketë Jeta You Want
Get It Now!
 
Emri:
Email:
 
Privacy juaj
është i sigurt me ne.

HOME

Shtëpi

Regjistrohu për të ushqyer tim


 • Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flag      
  Real Koha Web Analytics

  Na Kontaktoni

  Jay Cataldo Life Coaching

  304 Park Avenue Jugut

  New York, NY 10010

  (800) 617-6186

  Jay Cataldo Life Coaching Blog

  "Transformimi jetën tuaj në shtytje e një butoni"

  Stop në librin Technique


  Hey atje,

  Sot unë do të doja të ndaj me ju një nga teknikat e mia të preferuar për ndeshur me stresin dhe negativitet. Kam mësuar këtë teknikë shumë vite më parë nga një nga mentorëve të mi, Mark Cunningham, dhe kanë gjetur atë të jetë një instrument i paçmuar për ndryshimin e modeleve negative të të menduarit. Ju mund të përdorni këtë ushtrim të thjeshtë për të trajnuar veten për të bërë një person më pozitiv (dhe të lumtur).

  Para se të mësojnë atë për ju, më lejoni të them këtë ... në qoftë se ju vetëm e përdorin atë një herë apo dy herë, ajo nuk do të ketë shumë e një efekt. Nëse ju doni të shihni të fuqishme, ndryshime të përhershme në mënyrë që ju mendoni dhe ndjeni atëherë ju duhet të përdorni atë sa më shumë të jetë e mundur. E konsiderojnë atë pjesë e strategjisë tuaj afat-gjatë për mirëqenien mendore.

  Një gjë më shumë ... kjo është padyshim pak i çuditshëm. Unë jam do të jetë i kërkuar që ju të bëni imazhe mendjen tuaj ndërsa fizikisht arritur para jush për të bërë gjëra pa kuptim me duart tuaja. E çuditshme, unë e di, por thjesht shkoni me të. Kjo teknikë çuditshëm pak mund të ndryshojë jetën tuaj.

  Pra, këtu janë hapat e The Stop Sign Technique:

  1. Çdoherë ju gjeni veten banon mbi një përvojë të perceptuar negative, fillojnë të i kushtoj vëmendje në vendin e ngjarjes në sy mendjen tuaj. Paramendoni se ju jeni duke shikuar një film që ju mund të ngrijë duke e goditur "pauzë" button në kontrollin tuaj të largët. Pasi ta keni ngrirë foto, kujtoj në sy mendjen tuaj një shenjë të ndaluar popping up në frontin e tij.
  2. Tani arritur jashtë me duart tuaja fizike dhe të kthehet deri shkëlqimin në foto (imagjinoni ka një çelës nën ekran mendor që ju mund të manipulojë me dorën tuaj) deri sa të bardhët nga plotësisht dhe nuk ka mbetur i imazhit origjinal asgjë.
  3. Vendi një kornizë të artë rreth foto (vetëm paramendoni që po shfaqet nëpër ekran bosh, të bardhë).
  4. Shkruani në shënues artë mësimin keni mësuar nga incidenti (ju mund të duhet të shtrihet veten për të dalë me një mësim pozitiv, por ka gjithmonë diçka pozitive për të mësuar nga përvoja e çdo p.sh. Burning dorën tuaj në furrë ka mësuar që të jenë më të të kujdesshëm kur përdorin furrë).
  5. Fizikisht të arritur me të dy duart, kap kornizë dhe vendin e saj (së bashku me përmbajtjen e saj) prapa kokës. Paramendoni se ju mund të dëgjoni atë duke u bërë pa kujdes në vend pas jush.
  6. Vendi një skenë të re në vend origjinal (para jush), që ju bën të ndiheni mirë kur ju mendoni rreth saj (relaksuese në plazh, etj). Watch skena për rreth 10 sekonda dhe të jetë i sigurt për të ndjehen ndjenjat e mira që rezultojnë.

  Ky ushtrim i thjeshtë është projektuar tren trurit tuaj me kalimin e kohës për të gjithmonë të shikoni për rreshtim argjendi në çdo situatë dhe të lehtë të le të shkojnë e ndjenjave negative dhe të menduarit disfatist. Po, kjo është tepër e pa kuptim, por ajo punon në qoftë se ju vazhdimisht të aplikojnë atë në modelet tuaj të mendimit negativ. Go luajnë rreth me të dhe më lejoni të dinë se çfarë mendoni.

  Ju uruar një fundjavë të lumtur dhe pa stres. :)

  -Jay

  Të jetë i shoqërueshëm, Share!

  Një përgjigje të "The Stop Sign Technique"

  1. Anderson Hersberger Says:

   Problemi është se ne nuk jemi mësuar dinamikën sociale në shkollë, kështu që djemtë nuk e di se si të qasen dhe të flisni me vajzat më.

  Lini një Përgjigju